Tất cả sản phẩm
-
Hàng rào lưới kim loại
-
Lửa kim loại tạm thời
-
Hàng rào thép hình ống
-
Lưới dây thép không gỉ
-
hàng rào trang trại gia súc
-
Bảng hàng rào gia súc
-
V Mesh Security Fence
-
hàng rào kiểm soát đám đông
-
Cửa hàng bảo vệ chống leo núi
-
hàng rào liên kết chuỗi
-
Dây cạo dây thép gai
-
Chuồng chó thép
-
chuồng bẫy động vật
-
Lưới thép mạ kẽm
-
giỏ lưới sợi
-
AbudullahChất lượng của các sản phẩm hàng rào lưới dây của bạn là tuyệt vời và ổn định, từ đầu, bạn đã giúp tôi biết thêm về các sản phẩm, tôi tin vào tương lai. -
FedericoTôi rất hài lòng về việc giao hàng, họ đã gửi các sản phẩm hàng rào dây lưới rất nhanh để tôi có thể nắm bắt cơ hội để làm việc với khách hàng của tôi, cùng một lúc.Vì vậy, tôi quyết định họ sẽ là nhà cung cấp đầu tiên của tôi cho các sản phẩm hàng rào dây lưới. -
tomCác nhà cung cấp hàng rào lưới dây rất kiên nhẫn và tử tế với tôi, họ khuyên tôi nhiều ý tưởng về các sản phẩm, vì vậy tôi quyết định làm việc với họ. ngay cả đơn đặt hàng đầu tiên không phải là hai nhiều.Nhưng giá của họ rất cạnh tranh và tôi cũng hài lòng với chất lượng., nhà sản xuất rất đáng tin cậy.
Flexible SS316 Stainless Steel Wire Rope Mesh with 7x7cm Mesh Hole for Zoo Safety and Anti-Theft Protection
Thông tin chi tiết sản phẩm
| Tên sản phẩm | lưới dây thép không gỉ | kiểu | Bảo vệ lưới |
|---|---|---|---|
| Vật liệu | SS316 | Nguồn gốc | Hà Bắc, Trung Quốc |
| Phong cách dệt | Dệt trơn | Kỹ thuật | dệt |
| Giấy chứng nhận | ISO9001 | Cảng tải | Cảng Thiên Tân |
| Ứng dụng | lưới an toàn zoon | Đường kính dây | 1,6mm |
| Lỗ lưới | 7x7cm | Màu sắc | Đen |
Mô tả sản phẩm
Flexible Stainless Steel Wire Rope Mesh For Anti Theft Safety
Architectural rope mesh made from stainless steel 304, 316 and 316L with a unique decorative style and superior security features. The diamond hole pattern provides exceptional strength and flexibility.
Product Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Stainless steel wire rope mesh |
| Type | Protecting mesh |
| Material | SS304 |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Weave Style | Plain Weave |
| Technique | Woven |
| Certificate | ISO9001 |
| Loading Port | Tianjin port |
| Application | Zoon safety mesh |
| Wire Diameter | 1.0mm |
| Mesh Hole | 7x19cm |
| Color | Green |
Technical Specifications
| Parameter | Details |
|---|---|
| Material | 304, 304L, 316, 316L, 310s etc. |
| Wire Diameter | 1mm-5mm; common dia. Like 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
| Wire Structure | 1x7, 1x19, 7x7, 7x19, etc. |
| Type | Woven, Ferruled and Knotted |
Key Features
- Light weight and high strength: while ensuring durability, it will not bring too much burden to the installation structure.
- Strong corrosion resistance: not easy to rust and be corroded, can be used for a long time in various environments, and the service life can reach more than 30 years.
- Good flexibility: It has good flexibility and can adapt to a certain degree of deformation.
- Fatigue resistance, impact resistance: can withstand repeated tensile and impact, breaking force is large, the overall structure is durable.
- Green environmental protection: close to nature, will not cause pollution to the environment.
- Good perspective: the net surface is flat, the appearance is luxurious, the style is novel, and its good perspective can ensure that the field of vision is open.
- Flexible design: Mesh size, shape, etc. can be customized according to different needs.
- Easy installation: It can be used in construction applications on various structures.
- No later maintenance: After installation, there is no need for additional maintenance work.
- Strong anti-climbing ability: can effectively prevent climbing.
- Good cushioning: When hit by external force, it can play a better cushioning role.
- Light resistance and good weather resistance: it will not change color under long-term sunlight.
Applications
- Zoo construction: animal enclosures, aviary mesh, bird cage, wildlife park, marine park
- Protective device: playground fence, acrobatic show protection net, wire rope mesh fence
- Architecture safety net: stair/balcony railing, balustrade, safety net, anti-fall net
- Decorative net: garden decoration, wall decoration, interior decoration net, outdoor decoration
- Green wall (plants climbing support)
Additional Advantages
- High strength, strong toughness, free-angles curving and fold, easy for transportation and installment.
- Anti-corrosive, resist the rust, can be repeated use.
- Resists chewing by rodents and other pests.
- This product can bear the heavy snow and the gale very much.
- Without toxic material, safety, environmental protection.
Packing Information
1. The outside is packed in wooden cases
2. Special package can be customized. Welcome to consult us!
Frequently Asked Questions
Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a factory.
Q: What certificate do you have?
A: We have ISO and CE certificate.
Q: How does your factory do regarding quality control?
A: We have a special QC department in charge of products' quality.
Q: How long is the warranty period?
A: All of our products have one year warranty.
Q: What's the main market of your company?
A: We have customers all over the world.
Q: How much production capacity of your company one year?
A: This depends on your needs.
Q: Where is your factory located? How can we visit there?
A: Our factory is located in Anping county, Hengshui City, Hebei, China, near Shijiazhuang Airport and Beijing Airport. We offer transportation service.
Sản phẩm khuyến cáo

